Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Në Gjirin e Burgasit do të zhvillohet një garë për Windsurfing në fund të javës

Foto: bulsaf.bg

Klubi i Windsurfingut – Burgas, me përkrahjen e Bashkisë së Burgasit, organizon një garë verore, e cila do të zhvillohet më 9 dhe 10 qershor në akuatorinë e Gjirit të Burgasit. Parashikohet që gara të startojë në orën 14.00. Në garë do të përfshihen pjesëmarrës nga qytete të ndryshme. Qyteti Burgas disponon kushte të shkëlqyeshme për zhvillimin e Windsurfingut - mot me diell, erë e përshtatshme dhe një gji i bukur.

Më shumë nga rubrika

Bullgarja Joana Ilieva u bë kampione evropiane e skermës

Joana Ilieva është kampionia e re evropiane e skermës te gratë deri në 20 vjeç. Sportistja nga kombëtarja bullgare dhe nxënëse e akademisë së skermës “Vasill Etropollski” me trajner personal Ivajllo Vodenov shënoi 11 fitore në Kampionatin Evropian për të..

botuar më 20-02-28 2.29.MD

Kampionet botërore nga grupi i mazhoreteve “Misteri”

Në qoftë se një njeri i vetëm e prek shpirtin tënd, ai ndez nxehtësinë e cila të kthen nga ëndërrues në krijues. Pikërisht kjo ka rastisur me rreth 20 vajzat në qytetin e tyre të lindjes Pazarxhik. Një ditë në jetën e tyre hyri një trajnere – ajo ndezi..

botuar më 20-02-28 12.40.MD

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për gjysmëfinalet në Akapulko

Në dyluftimin e çerekfinaleve të turneut të tenisit në Akapulko, bullgari Grigor Dimitrov mundi zviceranin Stanislas Wawrinka me 6:4 dhe 6:4 dhe kështu u klasifikua për gjysmëfinalet. Rivali i bullgarit për vendin në final do të jetë spanjolli Rafael Nadal,..

botuar më 20-02-28 9.31.PD