Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

Skuadra Bullgare e ATP Cup në Sidni (nga e majta në të djathtë): Grigor Dimitrov, Aleksandër Llazarov, Dimitër Kuzmanov, Aleksandër Donski dhe Adrian Andreev.

Skuadra bullgare e tenisit ra, por lindi yje të reja në Sidnej

Skuadra bullgare e tenisit ra, por lindi yje të reja në Sidnej Personalitetet e shkëlqyera jo vetëm se emocionojnë me shfaqjet e veta të shkëlqyera, por frymëzojnë me pasion dhe japin krahë. Katër djem bullgarë, të mbledhur dhe të..

botuar më 20-01-08 4.24.MD
Kombëtarja bullgare e volojbollit

Kombëtarja bullgare e volejbollit mundi Holandën në kualifikimet olimpike

Kombëtarja bullgare e volejbollit për meshkuj korri fitoren e dytë për kualifikimet olimpike në Berlin. Pas fitores me 3:2 mbi Francën më 6 janar, sot 7 janari, volejbollistët me trajner Silvano Prandi u imponuan mbi skuadrën e Holandës me 3:0 (25:19,..

botuar më 20-01-07 6.34.MD

Kombëtarja e volejbollit mposhti Francën

Kombëtarja bullgare e volejbollit për meshkuj mposhti skuadrën e Francës me rezultat 32 në garën e vet të parë prej kualifikimeve olimpike në Berlin. Për Francën kjo është humbja e pare pas suksesit kundër Serbisë me 3-0. Më herët kombëtarja..

botuar më 20-01-07 9.49.PD