Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov në Akapulko

Grigor Dimitrov përsëri është në Top 20 të tenisit të meshkujve

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u ngjit për 4 pozita më lartë në renditjen e tenisit botëror dhe tashmë zë vendin e 19-të në të. Ndryshimi erdhi pasi javën e kaluar bullgari arriti deri në gjysmëfinalet e turneut ATP 500 në..

botuar më 20-03-02 1.15.MD
Kubrat Pulev

Boksierët Kubrat Pulev dhe Antëni Xhoshua nënshkruan kontratë për ndeshje

Kubrat Pulevi do të ndeshet në kategorinë e rëndë me Anthony Joshua për titullin e Federatës Ndërkombëtare të Boksit IBF. Dyluftimi do të jetë në Londër në Tottenham Hotspur Stadium. Boksieri bullgar Pulev ka pretendime për brezin e mbajtësit të tij të..

botuar më 20-03-02 12.03.MD

Bullgarja Joana Ilieva u bë kampione evropiane e skermës

Joana Ilieva është kampionia e re evropiane e skermës te gratë deri në 20 vjeç. Sportistja nga kombëtarja bullgare dhe nxënëse e akademisë së skermës “Vasill Etropollski” me trajner personal Ivajllo Vodenov shënoi 11 fitore në Kampionatin Evropian për të..

botuar më 20-02-28 2.29.MD