Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

“Lludogorec” ka nevojë për një pikë që të vazhdojë në Ligën e Evropës

Skuadra “Lludogorec” arriti rezultat baras kundër CSKA-Moska në një ndeshje-revansh nga faza grupore e Ligës së Evropës. Në minutën e 68 “Lludogorec” shënoi një gol kundër Claudiu Keșerü. Në minutën e 76 skuadra ruse gjithashtu shënoi gol me goditjen e..

botuar më 19-11-29 12.54.MD
Kallojan Mahljanov - Kotooshu

Bojko Borisov: Kotooshu është ambasadori i vendit tonë dhe i BE-së

Kryeministri Bojko Borisov u takua me sportistin bullgar i sumos Kallojan Mahljanov – Kotooshu. “ Sumoja është një sport perandorak, më i njohuri në Japoni, kurse Kotooshu është ambasadori i Bullgarisë dhe i BE-së në këtë vend aziatik” – tha..

botuar më 19-11-28 11.55.PD
Ivet LLallova

Ivet Llallova u bë “Atletja e Ballkanit” për vitin 2019

Vrapuesja më e mirë bullgare Ivet Llalova mori njohjen e radhës për rezultatet e saj të mira gjatë vitit 2019. Ajo ishte zgjedhur për “Atlete të Ballkanit” në ceremoninë që organizohet për vit të nëntë me radhë nga Asociacioni i Federatave..

botuar më 19-11-28 10.45.PD