Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

Ekaterina Stratieva triumfoi për herë të tretë në “European Rally Championship”

Garuesja bullgare Ekaterina Stratieva fitoi për herë të tretë trofeun ERC Ladies në kampionatin automobilistik evropian. Kjo u bë pas pjesëmarrjes së saj të suksesshme bashkë me navigatorin Georgi Avramov në garën e Hungarisë, e cila ishte raundi i..

botuar më 19-11-11 10.17.PD
Grigor Dimitrov

Kapiten i Bullgarisë për turneun ATP Cup do të jetë tenisti Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov tha në një konferencë për shtypin, se në turneun ATP Cup që fillon më 3 janar 2020 në Australi, ai do të jetë kapiten i ekipit të Bullgarisë. Ai akoma nuk ka vendosur se kush të ftojë në ekip i cili duhet të..

botuar më 19-11-08 12.31.MD

Në turnetë e Ligës Evropa ekipi bullgar Lludogorec u radhit i dyti në grupin e vet

Në Barcelonë ekipi bullgar i futbollit Lludogorec humbi me rezultat 0:6 ndeshjen e luajtur me skuadrën Espajoll. Dyluftimi midis ekipeve Ferencvarosh dhe CSKA (Moska) nga java e 4-të e fazës së grupeve të turneuve Liga Evropa përfundoi me rezultatin e..

botuar më 19-11-08 11.18.PD