Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

E-basket liga bullgare do të jetë me pjesëmarrje ndërkombëtare

Kampionati elektronik bullgar i basketbollit (e-basket liga) do të jetë me pjesëmarrës nga mbarë bota. Udhëheqësi i projektit Viktor Kirkov tha se tashmë u regjistruan lojtarë nga SHBA-ja, Britania e Madhe, Hon Kongu, Polonia, Irani, Franca, Belgjika,..

botuar më 20-04-02 9.31.PD

Ndeshja kthyese e Bullgarisë për Kampionatin Evropian të Futbollit do të zhvillohet gjatë shtatorit

Herën e radhës UEFA shtyu play-offet për Evropianin e Futbollit. Atje bën pjesë edhe kombëtarja e Bullgarisë, e cila duhej ta mirëpriste Hungarinë më 4 qershor dhe në rast fitoreje të luante pas kësaj me fituesit në ndeshjen mes Islandës dhe Rumanisë...

botuar më 20-04-01 3.47.MD
Stefka Kostadinova

Vendimi për shtyrjen e Olimpiadës është i drejtë

Kryetarja e Komitetit Olimpik Bullgar dhe rekordere botërore e kërcimit  së larti Stefka Kostadinova inkurajoi bullgarët dhe i bëri apel për dhurim dhe për respektim të udhëzimeve për mbrojtje nga COVID-19. Në një intervistë për Radion Darik ajo shprehu..

botuar më 20-03-31 4.43.MD