Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.

Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova humbi në raundin e tretë të “Roland Garros”

Cvetana Pironkova humbi në raundin e tretë të Kampionatit të Hapur të Tenisit të Francës “Roland Garros”. Bullgarja humbi në vetëm fundin e ndeshjes me 7:5, 4:6, 3:6 nga çekjaBarbora Krejcikova. Pironkova u klasifikua për raundin e tretë të..

botuar më 20-10-03 9.43.PD

Filloi Kampionati Evropian i Lundrimit me Jahte në Varna

Sot në Varna iu dha start raundit të Kupës Evropiane të lundrimit me jahte. Gara do të zhvillohet nga 2 deri në 4 tetor në klasën Laser dhe në të do të marrin pjesë garues nga Bullgaria, Ukraina dhe Austria në dy klasat olimpike dhe në një për fëmijë -..

botuar më 20-10-02 6.12.MD

“Lludogorec” dhe “CSKA – Sofje” u klasifikuan për fazën grupore të Ligës së Evropës

“Lludogorec” u klasifikua për fazën grupore të turneut të Ligës së Evropës. Kampioni bullgar fitoi vështirë me 2:0 si mysafir kundër kampionit të Bjellorusisë Dinamo Brest, duke i shënuar golat në fund të ndeshjes. CSKA u klasifikua për fazën..