Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

Sllavi Binev

Kryetari i Federatës Bullgare të Taekuondos u zgjodh president i Asociacionit Evropian të Taekuondos

Kryetari i Federatës Bullgare të Taekuondos Sllavi Binev u zgjodh president i Asociacionit Profesional Kontinental Evropian të Taekuondos. Para disa muajve ai u zgjodh zëvendës president i Federatës Profesionale Botërore të Taekuondos. Lajmi erdhi pasi..

botuar më 20-04-27 3.51.MD

Për shkak të pandemisë anuluan turne të gjimnastikës ritmike

Dy turne ndërkombëtare të gjimnastikës ritmike në Bullgari të planifikuar gjatë verës janë shtyrë për vitin 2021 për shkak të krizës me COVID-19, njoftoi Federata Bullgare e Gjimnastikës Ritmike. Gara “Diamantët e Sofjes” duhej zhvilluar gjatë..

botuar më 20-04-23 6.06.MD
Adrian Andreev

Tenisti bullgar Adrian Andreev prezantohet mirë në turneun demonstrativ në Florida

Tenisti bullgar Adrian Andreev vazhdon pjesëmarrjen në turneun demonstrativ në Florida pasi regjistroi dy suksese në dy dyluftime. Ndeshja e tretë e bullgarit kundër Xhejms Cueretani u ndërpre pasi ai mundi në dy sete. Turneu në Florida është gara e parë..

botuar më 20-04-21 7.27.MD