Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur në Pirin

Foto: BGNES

Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur sot në Pirin, Bullgari Jugperëndimore. Të rinjtë janë nga Serbia dhe janë të moshës 15-17 vjeçe. Ata kanë dashur të rrëshqiten me snowboard në rajonin e shtëpisë malore Damjanica. Fëmijët janë në gjendje të mirë.

Më shumë nga rubrika

Ministria e Punëve të Jashtme rekomandon të mos udhëtohet deri në Itali dhe Kinë

Lidhur me përhapjen e koronavirusit të ri COVID-19 në Itali dhe më saktë në Italinë e Veriut, Ministria e Punëve të Jashtme u rekomandon bullgarëve të udhëtojnë deri në Itali në rajonet ku u zbulua virusi vetëm në se është e domosdoshme. Shtetasit bullgarë..

botuar më 20-02-24 10.31.PD

Kinezi i vdekur në Bullgari nuk ishte mbartës i koronavirusit

Ministri i shëndetësisë Kirill Ananiev shpalli në një brifing të jashtëzakonshëm se analizat e shtetasit britanik me prejardhje kineze i cili vdiq ditën e diele në qytetin Bansko të Bullgarisë Jugore janë negative për koronavirusin. I vdekuri prej disa..

botuar më 20-02-24 10.03.PD

Autoritetet bullgare i kundërvihen një marshi ekstremist

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) po ndjek gjendjen në vend për shkak të Marshit Llukov, që duhet të zhvillohet të shtunën në Sofje, tha Ministri i Punëve të Brendshme Mlladen Marinov. Kryetarja e Bashkisë së Sofjes Jordanka Fandëkova ndaloi me..

botuar më 20-02-21 8.05.MD