Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur në Pirin

Foto: BGNES

Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur sot në Pirin, Bullgari Jugperëndimore. Të rinjtë janë nga Serbia dhe janë të moshës 15-17 vjeçe. Ata kanë dashur të rrëshqiten me snowboard në rajonin e shtëpisë malore Damjanica. Fëmijët janë në gjendje të mirë.

Më shumë nga rubrika

Bojko Borisov në Davos për Forumin Ekonomik

Bullgaria mbështet integrimin evropian të Ballkanit Perëndimor

Jemi të bindur se e ardhmja e vendeve të Ballkanit Perëndimor është në kuadrin e Bashkimit Evropian dhe pa to projekti evropian nuk është i papërfunduar, tha Kryeministri Bojko Borisov në diskutimin “Dialog për Diplomaci për Ballkanin Perëndimor”..

botuar më 20-01-21 11.12.PD
Ministrja Zaharieva gjatë Këshillit të Punëve të Jashtme në Bruksel

Ministrja Zaharieva bëri thirrje për respektimin e embargos së armëve ndaj Sirisë

Ministrja e punëve të jashtme Ekaterina Zaharieva e cilësoi si një hap shumë i mirë samitin për Libi në Berlin. Më e rëndësishmja është që të arrihet armëpushim i vërtetë, tha Zaharieva në Bruksel gjatë Këshillit të Bashkimit Evropian për punët e..

botuar më 20-01-21 9.48.PD

1/3 prej familjeve bullgare paguajnë vështirë llogaritë e tyre

Çdo një familje e tretë në Bullgari haset me vështirësi në pagimin e llogarive komunale. Për nga ky tregues Bullgaria është në vendin e parafundit në BE. Vetëm në Greqi 36 për qind e familjeve e kanë këtë problem. Përpara Bullgarisë janë Kroacia dhe..

botuar më 20-01-20 6.07.MD