Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur në Pirin

Foto: BGNES

Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur sot në Pirin, Bullgari Jugperëndimore. Të rinjtë janë nga Serbia dhe janë të moshës 15-17 vjeçe. Ata kanë dashur të rrëshqiten me snowboard në rajonin e shtëpisë malore Damjanica. Fëmijët janë në gjendje të mirë.

Më shumë nga rubrika

Dy bullgarë me dekorata prestigjioze nga një festival kinematografik ndërkombëtar

Poeti bullgar Zahari Ivanov, një nga themeluesit dhe kryetar i Asociacionit të Shkrimtarëve të Evropës Juglindore mori dekoratën e dhjetë “SEE personality award 2020” të festivalit ndërkombëtar të artit kinematografik “South East European film festival..

botuar më 20-06-01 9.52.MD
Në Ditën e Fëmijëve hyrja në kopshtet e fëmijëve bëhet vetëm pas matjes së temperaturës

Covid-19 në Bullgari: Dita e 86-të

Lehtësim i ri i masave kundër epidemisë Që nga data 1 qershor në Bullgari lejohen vizitat në ambientet e mbyllura të restoranteve, restoranteve të ushqimit të shpejtë, pijetoreve, kafeneve, ëmbëltoreve. Lejohet gjithashtu përdorimi i pajisjeve..

botuar më 20-06-01 9.48.MD

Nisma e re e Agjencisë Shtetërore për Mbrojtjen e Fëmijëve

Për vitin e tretë me radhë Agjencia Shtetërore për Mbrojtjen e Fëmijëve shënoi Ditën e Fëmijëve me koncert të fëmijëve të talentuar bullgarë nga nisma e re “Falënderimi më i madh i fëmijëve”.   Qëllimi është që me videot e shkurtra të fëmijëve të..

botuar më 20-06-01 8.45.MD