Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ulje emergjente e një avioni izraelit në Sofje

Foto: www.elal.co.il

Avioni “Boeing” 737-800 i aviokompanisë “El Al” u ul me emergjencë në Aeroportin e Sofjes. Ulja ka qenë e sukseshsme, s’ka të dhëna për pasagjerë të lënduar. Avioni ka fluturuar nga Sofje për në Tel Aviv dhe kohëzgjatja e fluturimit ka qenë vetëm 41 minuta para uljes emergjente përsëri në Sofje. Arsyeja për situatën e jashtëzakonshme është dëmtimi i njërit prej motorëve.


Më shumë nga rubrika

Hotelierët mbulojnë kostot e testeve PCR të turistëve rumunë

Turistët bullgarë dhe rumunë mbizotërojnë në bregdetin verior të Detit të Zi që nga fillimi i pushimeve të Pashkëve. Këtë e njoftuan hotelierët nga vendpushimet në afërsi të Varnës para BNR. Rumunët janë gjysmë më pak se në vitin 2019. Disa..

botuar më 21-05-04 5.36.MD
Varri i revolucionarit bullgar Goce Dellçev

Bullgaria respektoi 118 vjetorin e vdekjes së revolucionarit Goce Dellçev

Sipas traditës edhe sivjet më 4 maj përfaqësues të Ambasadës Bullgare në Maqedoninë e Veriut shënuan 118 vjetorin e vdekjes së revolucionarit bullgar Goce Delçlev në varrin e tij në Kishën “Shpëtimtari i Shenjtë” në Shkup . Në fjalën e..

botuar më 21-05-04 5.21.MD
Maja Manollova në plazhin

Aktivistë të GERB protestuan në plazhin “Alepu”

Me thirrjen “Maja jashtë!” përkrahës dhe përfaqësues të strukturave të partisë GERB në Primorsko dhe Burgas, duke përfshirë kryetarin e Bashkisë së Burgasit Dimitër Nikollov, u mblodhën pranë ndërtimit të diskutueshëm të një muri mbajtës në..

botuar më 21-05-04 4.01.MD
/de/tourism/listight">