Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një kalendar popullarizon veprimtaritë kulturore në Sofje gjatë verës

Foto: Bashkia e Kryeqytetit

Doli një udhëzues special kulturor KalendArt i Bashkisë së Kryeqytetit. Në të janë të përfshirë aktivitete të ndryshme që do të organizohen  në Sofje gjatë muajve korrik, gusht dhe shtator. Udhëzuesi është në gjuhën bullgare dhe në të angleze dhe ofrohet në qendra informative, hotele, institucione kulturore, dyqane etj. Sivjet gjatë verës planifikohen 55 koncerte të formacioneve të ndryshme. Kalendari në fjalë mund të zbulohet në faqen e Bashkisë së Kryeqytetit. 

Më shumë nga rubrika

Bojko Brisov

“Po e vazhdojmë ndryshimin” nuk shkuan për konsultime me presidentin

“Po e vazhdojmë ndryshimin”, të cilët duan një mandat për të provuar të formojnë një qeveri të dytë në parlamentin aktual nuk shkuan në konsultimet politike me presidentin. Në një letër ata kërkojnë një datë tjetër takimi, duke kërkuar falje për..

rinovuar më 22-06-27 6.17.MD
Angell Kunçev

Jemi para një vale të re të Covid-it

Tashmë jemi para një vale të re të Covid-19 dhe për dy-tre javë do të ketë rritje të numrit të të infektuarve rishtas, njoftoi për Nova Tv inspektori shtetëror shëndetësor, Doc. Angjell Kunçev. Ai shënoi si arsye të rritjes së pritshme bullgarët e..

botuar më 22-06-27 6.03.MD

GERB do ta kthejë mandatin nëse “Po e vazhdojmë ndryshimin” nuk formon kabinet

Presidenti Rumen Radev u bëri thirrje palëve që të hyjnë në dialog që të mund të funksionojë shteti. Në fillim të konsultimeve për caktimin e mandatit pas dorëheqjes së kabinetit të Petkovit, ai theksoi se krahas krizës ekonomike, sociale,..

botuar më 22-06-27 4.36.MD