Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Isperih, luleborat e para. Për shkak të motit jashtëzakonisht të ngrohtë këtë dimër në Isperih pararendësit e pranverës lulëzuan që në janar. Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Vraca, oborri i Kompleksit Etnografik të Rilindjes “Shën Sofronij Vraçanski” – një program festiv me rastin e Trifon Zarezanit me pjesëmarrjen e ansamblit koreografik “Hemus”. Foto: BTA Pushimorja Borovec – diell, borë dhe pamje të..

rinovuar më 20-02-14 4.10.MD

Bullgaria në fotografi

Sofja, një kryeqytet evropian, ku teleferiku kalon pranë dritareve të banesave. Foto: BGNES

botuar më 20-02-12 4.29.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Veliko Tërnovo, Galeria e Arteve Figurative “Boris Denev”. Pas 40 vjetësh piktura e madhe (vaj në kanavacë) “Ushtarët e Samuillit” e piktorit Svetlkin Rusevpërsëri është pjesë e ekspozitës së përhershme të galerisë. Foto: BTA..

rinovuar më 20-02-11 5.26.MD