Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Sofja, një kryeqytet evropian, ku teleferiku kalon pranë dritareve të banesave. Foto: BGNES

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Qyteti Asenovgrad, njolla të ngjyrshme në jetën e përditshme gri. Foto: BTA

botuar më 20-10-28 5.41.MD

Bullgaria në fotografi

Ruse , 80 vjet nga përurimi i Pallatit Gjyqësor – element emblematik nga ansambli arkitekturor i qytetit bullgar, i cili është i njohur si “Vjena e Vogël”. Foto: BTA

botuar më 20-10-27 3.26.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Veliko Tërnovo - procesioni tradicional i litiumit deri tek kisha-muze “Shën Dhimitri” për nder të kryengritjes së Asenit dhe të Petrit, e cila ka vënë fillimin e Shtetit të Dytë Bullgar përpara pikërisht 835 vjetëve. Foto: BTA

botuar më 20-10-26 4.13.MD