Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

| rinovuar më 20-02-14 4.10.MD

Vraca, oborri i Kompleksit Etnografik të Rilindjes “Shën Sofronij Vraçanski” – një program festiv me rastin e Trifon Zarezanit me pjesëmarrjen e ansamblit koreografik “Hemus”. Foto: BTA

Pushimorja Borovec – diell, borë dhe pamje të mrekullueshme. Foto: Iva Grinko

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Sofja, bulevardi “Vitosha” – në pritje të Krishtlindjeve në kushtet e një lockdown-i të pjesshëm. Foto: BGNES

botuar më 20-12-04 4.51.MD

Bullgaria në fotografi

Varna, pishina me ujë të ngrohtë mineral në “Plazhin e Oficerëve” – wellness falas me pamje të paçmueshme. Foto: BTA

botuar më 20-12-03 5.39.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Bllagoevgrad (Bullgaria Jugperëndimore) po përgatitet për festën më të ndritshme të krishterë. Foto: BGNES

botuar më 20-12-02 5.11.MD