Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Kallofer, 2 qershor – Dita e Hristo Botevit dhe të të vdekurve për çlirimin dhe pavarësinë e Bullgarisë. Foto: BTA​

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Burgas, “shëtitje” mbi Kopshtin Detar. Foto: BTA

botuar më 20-08-05 4.30.MD

Bullgaria në fotografi

Kiten, ditë diellore në pushimoren detare. Foto: BTA

botuar më 20-08-04 4.18.MD

Bullgaria në fotografi

Varnë, edicioni i 80-të i Maratonës Ndërkombëtare të Notimit “Gallata – Varna”. Sivjet në këtë garë më të vjetër tek ne morën pjesë më se 220 notarë. Fitues u bë 18 vjçari Jordan Jançev nga qyteti bullgar Sandanski. Ai e kaloi distancën nga..

botuar më 20-08-03 10.12.PD