Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Kallofer, 2 qershor – Dita e Hristo Botevit dhe të të vdekurve për çlirimin dhe pavarësinë e Bullgarisë. Foto: BTA​

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

​Dobriç, vera në kopshtin e trëndafilave në qytet. Foto: BTA

botuar më 20-07-10 4.53.MD

Bullgaria në fotografi

Sofja. Sheshi “Sllavejkov” para godinës së Bibliotekës së Kryeqytetit. Hapja e ekspozitës dokumentare “Nga fletorja e poetit”  me rastin e 170-vjetorit të lindjes së “patrikut” të letërsisë bullgare Ivan Vazov. Foto: BTA​

botuar më 20-07-08 4.07.MD

Bullgaria në fotografi

Fshati Mallëk Porovec në qarkun e Razgradit, Bullgari Verilindore. Korrja e grurit në krahinën Lludogorie është në kulmin e vet. Foto: BTA​

botuar më 20-07-07 1.13.MD