Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Kallofer, 2 qershor – Dita e Hristo Botevit dhe të të vdekurve për çlirimin dhe pavarësinë e Bullgarisë. Foto: BTA​

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Sofja, akuaparku i parë në kryeqytet për banorët dhe vizituesit e Sofjes ndodhet në parkun “Vëzrazhdane”. Foto: BGNES

botuar më 20-07-27 4.52.MD

Bullgaria në fotografi

Shkëmbinjtë afër Tjulenovos në bregdetin verior të Detit të Zi. Kampionati jozyrtar i kërcimeve në ujë për guximtarët. Foto: EPA/BGNES

botuar më 20-07-24 5.02.MD

Bullgaria në fotografi

Sofja, fillimi i stinës së tretë të shërbimit të marrjes me qira të biçikletave elektrike në parkingun e Muzeut Historik Kombëtar buzë malit Vitosha. Foto: BGNES

botuar më 20-07-23 4.13.MD