Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Kallofer, 2 qershor – Dita e Hristo Botevit dhe të të vdekurve për çlirimin dhe pavarësinë e Bullgarisë. Foto: BTA​

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Sofja, fillimi i stinës së tretë të shërbimit të marrjes me qira të biçikletave elektrike në parkingun e Muzeut Historik Kombëtar buzë malit Vitosha. Foto: BGNES

botuar më 20-07-23 4.13.MD

Bullgaria në fotografi

Vitosha, perëndimi i diellit në majën Çerni Vrëh. Foto: Iva Grinko

botuar më 20-07-22 5.00.MD

Bullgaria në fotografi

Isperih /Bullgari Verilinore/, kometa C/2020 F3 (NEOWISE) mbi monumentin e Hanit Asparuh /themeluesi i shtetit të parë bullgar/ në qytet. Këto ditë objekti qiellor mund të shihet edhe me sy të thjeshtë mbi horizontin veriperëndimor – nën..

botuar më 20-07-21 1.30.MD