Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi


Fshati Podajva, masivi më i madh i qershive në Lludogorie – ditët e fundit të mbledhjes së sivjetshme të të korrave të këtij viti. Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Gruaja freskohet pranë shatërvanët e Pallatit Kombëtar të Kulturës në Sofje. Temperaturat e larta në fillim të shtatorit mbeten megjithëqë sinoptikët parashikuan ftohjen e motit. Foto: BTA

botuar më 20-09-02 6.51.MD

Bullgaria në fotografi

Parku “Kajllëka” shtrihet nja 2 kilometra larg qendrës së qytetit Pleven dhe ka një histori 70 vjeçare. Ditët verore plotë me vapë parku është një vend i preferuar nga banorët dhe miqtë e qytetit.  Foto: BTA

botuar më 20-09-01 9.56.MD

Bullgaria në fotografi

Mot me erë në Gjirin e Burgasit gëzon adhuruesit e sporteve ujore. Foto: BTA

botuar më 20-08-31 6.35.MD