Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Njerëzit kufizojnë udhëtimet për pushim dhe ekskursion

Foto: BGNES

Në qershor 2020 megjithë gjendjen epidemike në vazhdim në Bullgari bullgarët realizuan 286 100 udhëtime jashtë shtetit, gjë që është me 60.1 për qind më pak se sa në qershor 2019. Vizitat e të huajve në Bullgari në qershor 2020 ishin me 75.2 për qind më pak në krahasim me qershorin e 2019. Ulja më e ndjeshme shihet te udhëtimet për pushim dhe ekskursion – 94.6 për qind.

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 14 janarin

Mëngjesi i së premtes do të jetë i ftohtë me temperatura minimale nga minus 8 deri në minus 3 gradë, për Sofjen deri në minus 6. Gjatë ditës vranësirat do të jenë të ndryshueshme, më shpesh deri në mot me diell. Era në fushën e Trakisë së..

botuar më 22-01-13 8.30.MD

36 për qind e bullgarëve janë kundër vaksinave për Covid-19, 33 për qind janë “për”

36 për qind e bullgarëve janë kundër vaksinave kundër koronavirusit dhe 33 për qind i mbështesin ato. Kjo u bë e ditur nga Instituti i Filozofisë dhe Sociologjisë në Akademinë Bullgare të Shkencave, duke iu referuar rezultateve të një sondazhi..

botuar më 22-01-13 5.50.MD

“Vëzrazhdane”: Nëse nuk hiqen certifikatat e Covid, do të protestojmë sërish

Kreu i partisë “Vëzrazhdane” dhe kryetar i grupit të deputetëve të partisë në Kuvendin Popullor, Kostadin Kostadinov, njoftoi se do të ketë një protestë të re, kësaj radhe – para Këshillit të Ministrave, nëse qeveria nuk merr vendim për të..

botuar më 22-01-13 5.06.MD
Подкасти от БНР