Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi


Varnë, edicioni i 80-të i Maratonës Ndërkombëtare të Notimit “Gallata – Varna”. Sivjet në këtë garë më të vjetër tek ne morën pjesë më se 220 notarë. Fitues u bë 18 vjçari Jordan Jançev nga qyteti bullgar Sandanski. Ai e kaloi distancën nga 5 mijë metra në det të hapur për 57 minuta dhe 37 sekonda. Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Sofja, kopshti para Pallatit Kombëtar të Kulturës. Si shenjë nderimi dhe mirënjohjeje ndaj donatorëve të organeve dhe familjeve të tyre, të cilët kanë ndihmuar shumë njerëz që kanë pasur nevojë për transplantim, me iniciativë të..

botuar më 20-10-15 11.41.PD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Peshtera (Bullgari Jugore) – monumenti i vetëm i këpucës në Bullgari. Çdo një prej dy këpucëve gjigante është e lartë 1.60 metra dhe me gjatësi 3 metra. Pesha e tyre totale është 1600 kilogramë. Foto: BTA

botuar më 20-10-14 10.25.PD

Bullgaria në fotografi

Bansko, panorama e bukur vjeshtore nga mali Pirin. Foto: BTA

botuar më 20-10-13 3.13.MD