Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi


Varnë, edicioni i 80-të i Maratonës Ndërkombëtare të Notimit “Gallata – Varna”. Sivjet në këtë garë më të vjetër tek ne morën pjesë më se 220 notarë. Fitues u bë 18 vjçari Jordan Jançev nga qyteti bullgar Sandanski. Ai e kaloi distancën nga 5 mijë metra në det të hapur për 57 minuta dhe 37 sekonda. Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Bansko, "tiebreak" midis verës dhe vjeshtës. Foto:@funbansko

botuar më 20-09-24 8.34.MD

Bullgaria në fotografi

Fshati Sveshtari, rajoni i Razgradit, Bullgari Verilindore. Muzg mbi Lludogorie. Foto: BTA

botuar më 20-09-23 5.26.MD

Bullgaria në fotografi

Mali Vitosha, ekskursion deri në zonën Kamen Del nga ku hapet pamja e mrekullueshme drejt Sofjes. Foto: BGNES

botuar më 20-09-21 12.09.MD