Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox xhiron një film në Bullgari

Foto: EPA/BGNES

Aktorja e Hollivudit Megan Fox është në Bullgari tashmë më se dy javë. Ylli merr pjesë në xhirimin e filmit “Till Death” në studion kinematografike “Nju Bojana”. Aktorja 34 vjeçe luan rolin e Emës, e cila përpiqet të shpëtohet nga vrasësit.

Producenti i filmit është Millennium Media. Skenaristi është Jason Carvey.

Xhirimi i filmit duhej të fillonte në pranverë, por për shkak të koronavirusit xhirimet u vonuan.

Fox shënon në profilin e saj në Instagram se është në Bullgari. Fansat e saj gëzohen se e kanë parë në qendër të Sofjes dhe se janë fotografuar së bashku.


Më shumë nga rubrika

Gratë dhe simbolet e Bashkimit

Dy gra janë të lidhura pazgjidhshmërisht në mendjet e bullgarëve me një nga datat më të rëndësishme në historinë tonë – Bashkimin e Rumelisë Lindore me Principatën e Bullgarisë më 6 shtator 1885 . Dhe ndërsa në betejat e tjera çlirimtare zonjat..

botuar më 23-09-06 10.10.PD
Eva Velikova

Eva Velikova është gruaja e parë bullgare që ka zbritur në ujëvarën më të lartë në botë

Eva Velikova është gruaja e parë bullgare që zbriti në ujëvarën më të lartë në botë – Salto Ángel. E gjithë aventura zgjati rreth 2 javë në nëntor të një viti më parë, por mediat raportojnë për bullgaren që tani. Ujëvara ka një lartësi totale prej..

botuar më 23-09-03 8.50.PD

Megi Angellova – zëri bullgar në prodhimet e huaja filmike

Zëri magjepsës i bullgares Megi Angellova tingëllon në trailerin e filmit "The Woman King" – 2022, në një film indian, në seriale të shumta televizive koreane dhe kineze. Dhe megjithëse nuk e imagjinon jetën pa muzikë, këngëtarja e talentuar regjistroi..

botuar më 23-08-19 9.35.PD