Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox xhiron një film në Bullgari

Foto: EPA/BGNES

Aktorja e Hollivudit Megan Fox është në Bullgari tashmë më se dy javë. Ylli merr pjesë në xhirimin e filmit “Till Death” në studion kinematografike “Nju Bojana”. Aktorja 34 vjeçe luan rolin e Emës, e cila përpiqet të shpëtohet nga vrasësit.

Producenti i filmit është Millennium Media. Skenaristi është Jason Carvey.

Xhirimi i filmit duhej të fillonte në pranverë, por për shkak të koronavirusit xhirimet u vonuan.

Fox shënon në profilin e saj në Instagram se është në Bullgari. Fansat e saj gëzohen se e kanë parë në qendër të Sofjes dhe se janë fotografuar së bashku.


Më shumë nga rubrika

Qëndisma dhe qetësi rreth njerëzve të dashur - kjo bëri që Zhasmina Atanasova të kthehej në Bullgari

Dihet se gjatë pandemisë Covid-19, shumë bullgarë preferuan të kthehen në vendlindje. Megjithatë, se sa është numri i tyre dhe nëse do të qëndrojnë përgjithmonë në Bullgari pas përfundimit të krizës - nuk kemi si ta dimë, sepse nuk ka statistika...

botuar më 23-07-03 7.15.PD

Dimi Komanduçi eksploron emocionet vokale të frymëzuara nga fëmijët bullgarë në Romë

Zëri ynë është edhe aleati ynë në rrugën drejt arritjes së qëllimeve tona personale. Ai është ADN-ja jonë emocionale, unike sa bebëza e syrit, shpjegon Dimitrinka Jordanova - Komanduçi, trajnerja e parë e zërit /voice coach/ në Bullgari. Cilat..

botuar më 23-06-26 7.15.PD

Me shpirtin e një udhëtari – blogerja Elena Koleva

E lindur me shpirtin e një udhëtari, Elena Koleva dëshironte që e vogël të njihej me tokat ekzotike dhe bukuritë jo shumë të njohura bullgare. Ishte vetëm katër vjeç, kur mësoi të lexonte. Në atë kohë gjen rastësisht një libër të quajtur "Atlasi i..

botuar më 23-06-03 1.15.MD