Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox xhiron një film në Bullgari

Foto: EPA/BGNES

Aktorja e Hollivudit Megan Fox është në Bullgari tashmë më se dy javë. Ylli merr pjesë në xhirimin e filmit “Till Death” në studion kinematografike “Nju Bojana”. Aktorja 34 vjeçe luan rolin e Emës, e cila përpiqet të shpëtohet nga vrasësit.

Producenti i filmit është Millennium Media. Skenaristi është Jason Carvey.

Xhirimi i filmit duhej të fillonte në pranverë, por për shkak të koronavirusit xhirimet u vonuan.

Fox shënon në profilin e saj në Instagram se është në Bullgari. Fansat e saj gëzohen se e kanë parë në qendër të Sofjes dhe se janë fotografuar së bashku.


Më shumë nga rubrika

Megi Angellova – zëri bullgar në prodhimet e huaja filmike

Zëri magjepsës i bullgares Megi Angellova tingëllon në trailerin e filmit "The Woman King" – 2022, në një film indian, në seriale të shumta televizive koreane dhe kineze. Dhe megjithëse nuk e imagjinon jetën pa muzikë, këngëtarja e talentuar regjistroi..

botuar më 23-08-19 9.35.PD

Snezhina Meçeva - fituesja e parë e çmimit "Zgjimi" të Ministrisë së Arsimit dhe Kulturës

"Ju jeni rilindës modernë - larg atdheut ju e ruani shpirtin bullgar dhe e mbani atë ndër vite". Me këto fjalë ministri i arsimit, prof. Galin Cokov iu drejtua të pranishmëve në hapjen e konferencës vjetore të Shoqatës së Shkollave Bullgare Jashtë..

botuar më 23-08-12 10.25.PD

Angela Rodel me dallim për promovimin e kulturës bullgare

E lindur në Minneapolis, Minesota, SHBA, përkthyesja Angela Rodel u nderua nga ministri i kulturës Krëstju Krëstev me çmimin “Kontribut në zhvillimin e kulturës”. Çmimi prestigjioz iu dha për kontributin e saj në popullarizimin e kulturës bullgare dhe..

botuar më 23-08-04 9.15.PD