Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox xhiron një film në Bullgari

Foto: EPA/BGNES

Aktorja e Hollivudit Megan Fox është në Bullgari tashmë më se dy javë. Ylli merr pjesë në xhirimin e filmit “Till Death” në studion kinematografike “Nju Bojana”. Aktorja 34 vjeçe luan rolin e Emës, e cila përpiqet të shpëtohet nga vrasësit.

Producenti i filmit është Millennium Media. Skenaristi është Jason Carvey.

Xhirimi i filmit duhej të fillonte në pranverë, por për shkak të koronavirusit xhirimet u vonuan.

Fox shënon në profilin e saj në Instagram se është në Bullgari. Fansat e saj gëzohen se e kanë parë në qendër të Sofjes dhe se janë fotografuar së bashku.


Më shumë nga rubrika

Karen Aleksanjan – armeni që na kujton se alfabeti cirilik është i shenjtë dhe Pliska është qyteti i pelegrinazhit mbarëpopullor

Në pamje të parë, nuk ka asgjë të pazakontë në këtë - që një i huaj të vizitojë Bullgarinë, të takojë partnerin e tij të jetës këtu, të dashurohet me vendin tonë dhe të vendoset për të jetuar këtu, si në atdheun e tij të dytë. Kështu, pikërisht 30..

botuar më 23-07-31 7.15.PD

Shumë talent dhe mendim të guximshëm e çuan Milen Ivanovin drejt rrugës së suksesit

Pothuajse çdo djalë tregon një interes të padiskutueshëm për makinat që në moshë të vogël, dhe kur fillon të njohë markat dhe modelet, shpesh fillon të sfidojë prindërit e tij që të gjejnë se cilat janë markat e makinave që kalojnë nëpër rrugë. Një..

botuar më 23-07-23 12.35.MD

Vanja Jordanova pikturon botë të ndryshme

Vanja Jordanova është e re, e talentuar dhe i pëlqen të pikturojë botë të ndryshme. Një pjesë e vogël e tyre janë përfshirë në përmbledhjen e saj të parë me poezi "Vizatoj ëndrra", e cila u shfaq në vitin 2021. Së fundmi, në tregun bullgar doli dhe..

botuar më 23-07-16 1.15.MD