Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Fshati Sveshtari, rajoni i Razgradit, Bullgari Verilindore. Muzg mbi Lludogorie. Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Bllagoevgrad (Bullgari Jugperëndimore). Qyteti u zgjua i mbuluar me 30 centimetra dëborë. Foto: BGNES

botuar më 21-02-14 10.29.PD

Bullgaria në fotografi

Në vigjilje të  Trifon Zarezanit   në kompleksin arkeologjik  “Kaleto”   në Mezdra zhvillohen Festat tradicionale të Dionisit. Foto: BTA

botuar më 21-02-13 1.00.MD

Bullgaria në fotografi

Sofja, sheshi “Sllavejkov”, pak para hapjes së ekspozitës “Dritat e Qytetit”, organizuar nga Qendra Kulturore Kineze dhe Bashkia e Kryeqytetit me rastin e Vitit të Ri Kinez. Foto: BGNES

botuar më 21-02-12 6.20.MD