Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Filloi Kampionati Evropian i Lundrimit me Jahte në Varna

Foto: live.varna.bg

Sot në Varna iu dha start raundit të Kupës Evropiane të lundrimit me jahte. Gara do të zhvillohet nga 2 deri në 4 tetor në klasën Laser dhe në të do të marrin pjesë garues nga Bullgaria, Ukraina dhe Austria në dy klasat olimpike dhe në një për fëmijë - Laser Radial, Laser Standard dhe Laser 4.7, bëri të ditur sajti sportal.bg.

Më shumë nga rubrika

Në Sofje fillon një turne ndërkombëtar i patinazhit artistik

Gati 280 sportistë nga 18 vende do të marrin pjesë në edicionin e gjashtë të turneut të patinazhit artistik Sofia Trophy, i cili do të zhvillohet nga 26 shkurti deri më 2 mars në Pallatin e Dimrit në Sofje. Bashkëorganizatori i konkursit, i cili..

botuar më 21-02-26 5.40.PD
Mitko Cenov

Atleti bullgar Mitko Cenov fitoi në vrapimin 1500 metra në Beograd

Mitko Cenov regjistroi një fitore në vrapimin 1500 metra në një turne ndërkombëtar të atletikës së lehtë në Beograd të Serbisë. Cenov, i cili u bë kampion ballkanik në ambiente të mbyllura në Stamboll të shtunën, triumfoi me një rekord..

botuar më 21-02-25 11.06.PD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov zuri vendin e 17 në ranglistën e ATP

Pas lojës së tij të shkëlqyer në Australian Open, Grigor Dimitrov u ngjit me katër pozicione, duke arritur vendin e 17-të në ranglistën e Asociacionit të Tenistëve Profesionalë (ATP). Bullgari, i cili arriti çerekfinalet në Melburn, tashmë ka..

botuar më 21-02-22 2.06.MD