Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Filloi Kampionati Evropian i Lundrimit me Jahte në Varna

Foto: live.varna.bg

Sot në Varna iu dha start raundit të Kupës Evropiane të lundrimit me jahte. Gara do të zhvillohet nga 2 deri në 4 tetor në klasën Laser dhe në të do të marrin pjesë garues nga Bullgaria, Ukraina dhe Austria në dy klasat olimpike dhe në një për fëmijë - Laser Radial, Laser Standard dhe Laser 4.7, bëri të ditur sajti sportal.bg.

Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Pas një traume, tenisti bullgar u eliminua në çerekfinalet në Melburn

Grigor Dimitrov, i vendosur nën № 18 në skemën e Kampionatit të Hapur Australian Open, u eliminua në çerekfinalet pasi pësoi një traumë. Bullgari humbi nga rusi Asllan Karacev pas rezultateve 6:2, 4:6, 1:6, 2:6 në “Rod Laver Arina” në Melburn, pasi..

botuar më 21-02-16 10.51.PD
Prof. Rajko Petrov

Rajko Petrov ka përgatitur kampionët tanë të parë olimpikë të mundjes

Sot mbushen 10 vjet nga vdekja e prof. Rajko Petrov (1930-2011) - një nga figurat më të mëdha në historinë e mundjes bullgare, i cili e shndërroi atë në një fuqi botërore. Rajko Petrov ka qenë trajner i ekipit tonë kombëtar të mundjes në vazhdim të..

botuar më 21-02-16 6.30.PD
Rosica Dençeva

Një bullgare do të stërvitet në akademinë e Rafael Nadalit

Bullgarja Rosica Dençeva do të jetë për një kamp dyjavor në akademinë e Rafael Nadalit në Spanjë. Dençeva ka marrë një ftesë të posaçme nga akademia, krahas fëmijëve të tjerë të talentuar në fushën e tenisit në Evropë. Ftesa erdhi pas..

botuar më 21-02-15 2.25.MD