Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Filloi Kampionati Evropian i Lundrimit me Jahte në Varna

Foto: live.varna.bg

Sot në Varna iu dha start raundit të Kupës Evropiane të lundrimit me jahte. Gara do të zhvillohet nga 2 deri në 4 tetor në klasën Laser dhe në të do të marrin pjesë garues nga Bullgaria, Ukraina dhe Austria në dy klasat olimpike dhe në një për fëmijë - Laser Radial, Laser Standard dhe Laser 4.7, bëri të ditur sajti sportal.bg.

Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov në çerekfinale në Australi pasi fitor kundër Nr. 3 në botë

Ylli i tenisit bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua në çerekfinalet në Kampionatin e Hapur të Australisë pasi fitoi kundër nënkampionit të vitit të kaluar, i cili është Nr. 1 në skemën botërore Dominic Thiem. Tenisti bullgar mundi austriakun..

botuar më 21-02-14 10.33.PD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov po vazhdon në Turneun e Hapur të Australisë

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për 1/8 finalet e turneut të parë të vitit të Grand Slam – Kampionati i Hapur në Melburn të Australisë (Australian Open) . Në raundin e tretë Dimitrov mundi Pablo Carenho Busta. Ndeshja..

botuar më 21-02-12 9.47.PD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov vazhdon pjesëmarrjen e vet në turneun në Melburn

Grigor Dimitrov, i cili është Nr. 18 në skemën e Kampionatit të Hapur të Tenisit në Australi, u klasifikua për raundin e tretë të Grand Slam. Bullgari fitoi kundër Alex Bolt, i cili ka wild card, me 7:6(1), 6:1, 6:2 në “Margaret Court Arena”..

botuar më 21-02-10 4.02.MD