Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Filloi Kampionati Evropian i Lundrimit me Jahte në Varna

Foto: live.varna.bg

Sot në Varna iu dha start raundit të Kupës Evropiane të lundrimit me jahte. Gara do të zhvillohet nga 2 deri në 4 tetor në klasën Laser dhe në të do të marrin pjesë garues nga Bullgaria, Ukraina dhe Austria në dy klasat olimpike dhe në një për fëmijë - Laser Radial, Laser Standard dhe Laser 4.7, bëri të ditur sajti sportal.bg.

Më shumë nga rubrika

Atanas Skatov

U gjet kufoma e alpinistit bullgar Atanas Skatov nën majën K2

Kufoma e alpinistit bullgar Atanas Skatov /1978-2021/ u gjet nga një helikopter i Ushtrisë Pakistaneze dhe u mor nga Kampi Bazë nën majën K2 në Himalaje në qytetin më të afërt në Pakistanin Verior. Alpinisti bullgar Atanas Skatov ra..

rinovuar më 21-02-05 3.55.MD
Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova largohet nga turneu Yarra Valley në Melburn të Australisë

Tenistja bullgare Cvetana Pironkova humbi në 1/8 finalet e turneut të tenisit WTA500 Yarra Valley në Melburn të Australisë. Ajo humbi nga amerikanja Serena Williams me 1:6, 4:6 dhe kështu regjistroi humbjen e saj të parë për vitin në ndeshjen e vet..

botuar më 21-02-03 7.30.MD
Cvetana Pironkova

Në Australi Cvetena Pironkova do të luajë kundër Serin Williams

Cvetana Pironkova u kualifikua në raundin e tretë WTA 500 të turneut të tenisit Yarra Valley Classic në Melbourne të Australisë. Tenistja N 1 e Bullgarisë mundi të nëntën në skemën Dona Vekic nga Kroacia me rezultat 1:6, 6:4, 6:2, njoftoi BGNES...

rinovuar më 21-02-02 4.03.MD