Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi


Sofja, kopshti para Pallatit Kombëtar të Kulturës. Si shenjë nderimi dhe mirënjohjeje ndaj donatorëve të organeve dhe familjeve të tyre, të cilët kanë ndihmuar shumë njerëz që kanë pasur nevojë për transplantim, me iniciativë të organizatave të pacientëve u mbollën 202 trëndafila – sa janë edhe donatorët te ne. Foto: BGNES


Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Sofja, Kopshti i Qytetit. Megjithë rrethanat e jashtëzakonshme edhe sivjet Pazari Tradicional Gjerman i Krishtlindjeve sjell humor festiv në qendër të kryeqytetit. Foto: BTA

botuar më 20-12-01 5.05.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Isperih (Bullgari Verilindore), dëbora e parë në rajonin Ludogorie. Foto: BTA

botuar më 20-11-30 12.22.MD

Bullgaria në fotografi

Sofja, pamje drejt malit Vitosha në fund të ditës së radhës me nivele të ngritura të grimcave të imëta të pluhurit në ajër në kryeqytet. Foto: BTA

botuar më 20-11-27 5.21.MD