Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Rastet e reja të Covid-19 janë 603

Foto: EPA/BGNES

Gjatë 24 orëve të fundit në Bullgari janë regjistruar 603 raste të reja të Covid-19. Nga 4602 PCR testet 13.1% janë pozitive. Në spital mjekohen 1484 veta, 79 prej të cilëve janë në repartet intensive. Të shëruarit janë 37, ndërsa të vdekurit me Covid-19 – 10 veta.


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 235

Ka të ngjarë që të krijohen spitale fushore për Covid-19 Nuk përjashtojmë mundësinë për krijimin e spitaleve fushore, por për këtë qëllim duhet të gjejmë mjekë, infermiere, sanitarë. Tani këta kuadro nuk mjaftojnë,tha para Nova TV ministri..

botuar më 20-10-28 8.30.MD

Protestuesit përsëri u mblodhën duke kërkuar dorëheqjen e qeverisë

Për 112-ën mbrëmje me radhë protestuesit u grumbulluan përsëri në sheshin “Pavarësia”, që të kërkojnë dorëheqjen e qeverisë dhe të Kryeprokurorit. Ndër kërkesat e protestuesve janë aplikimi i votimit elektronik në distancë dhe thirrja e Kuvendit të..

botuar më 20-10-28 7.56.MD
Presidenti Radev

SHBA-ja përkrahu iniciativën “Tri dete”

Presidenti Rumen Radev zhvilloi një bisedë telefonike me zëvendës-ndihmës sekretarin shtetëror të SHBA-së Matthew Boyce . Gjatë bisedës Boys shprehu përkrahjen e SHBA-së ndaj iniciativës së Presidentit “Tri dete” gjatë vitit 2021 në..

botuar më 20-10-28 7.45.MD