Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Vjeshta, stina e trëndafilit të egër (Rosa canina)– një nga hitet e eksportit të Bullgarisë, i cili bashkë me hithrën dhe blirin e radhit vendin ndër eksportuesit më të mëdhenj të bimëve kuruese në Evropë. Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Sofje, rrëshqitje në park. Foto: BGNES

botuar më 21-02-15 6.21.MD

Bullgaria në fotografi

Bllagoevgrad (Bullgari Jugperëndimore). Qyteti u zgjua i mbuluar me 30 centimetra dëborë. Foto: BGNES

botuar më 21-02-14 10.29.PD

Bullgaria në fotografi

Në vigjilje të  Trifon Zarezanit   në kompleksin arkeologjik  “Kaleto”   në Mezdra zhvillohen Festat tradicionale të Dionisit. Foto: BTA

botuar më 21-02-13 1.00.MD