Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Vjeshta, stina e trëndafilit të egër (Rosa canina)– një nga hitet e eksportit të Bullgarisë, i cili bashkë me hithrën dhe blirin e radhit vendin ndër eksportuesit më të mëdhenj të bimëve kuruese në Evropë. Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Sofja, galeria “Oborishte 5” – me një ekspozitë tematike kushtuar Muajit të Dashurisë. Foto: BTA

botuar më 21-02-11 5.52.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Blagoevgrad, kisha “Hyrja e Shën Mërisë në Tempull” - “kryqi i zjarrit” i cili është tradicional në Ditën e Dëshmorit të Shenjtë Harallambi Çudibërës, i nderuar në vendin tonë si shenjtori mbrojtës i bletarëve. Edhe sivjet, në..

botuar më 21-02-10 2.23.MD

Bullgaria në fotografi

Sofje, pamje nga shpatet me dëborë të malit Vitosha. Foto: BTA

botuar më 21-02-09 5.25.MD