Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Qyteti Veliko Tërnovo - procesioni tradicional i litiumit deri tek kisha-muze “Shën Dhimitri” për nder të kryengritjes së Asenit dhe të Petrit, e cila ka vënë fillimin e Shtetit të Dytë Bullgar përpara pikërisht 835 vjetëve. Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Varna, pishina me ujë të ngrohtë mineral në “Plazhin e Oficerëve” – wellness falas me pamje të paçmueshme. Foto: BTA

botuar më 20-12-03 5.39.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Bllagoevgrad (Bullgaria Jugperëndimore) po përgatitet për festën më të ndritshme të krishterë. Foto: BGNES

botuar më 20-12-02 5.11.MD

Bullgaria në fotografi

Sofja, Kopshti i Qytetit. Megjithë rrethanat e jashtëzakonshme edhe sivjet Pazari Tradicional Gjerman i Krishtlindjeve sjell humor festiv në qendër të kryeqytetit. Foto: BTA

botuar më 20-12-01 5.05.MD