Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Plovdiv,  një trashëgimi  kulturore e shpëtuar – grafitoja monumentale “Hristo G. Danov” e piktorit të madh prej Plovdiit Georgi Bozhillov- Sllona ishte restauruar me sukses dhe do të vazhdojë t’i gëzojë banorët dhe vizituesit e qytetit. Foto: BTA​

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Sofja, bulevardi “Vitosha” – në vigjilje të Krishtlindjeve në kushtet e një lockdown-i të pjesshëm. Foto: BGNES

botuar më 20-12-04 4.51.MD

Bullgaria në fotografi

Varna, pishina me ujë të ngrohtë mineral në “Plazhin e Oficerëve” – wellness falas me pamje të paçmueshme. Foto: BTA

botuar më 20-12-03 5.39.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Bllagoevgrad (Bullgaria Jugperëndimore) po përgatitet për festën më të ndritshme të krishterë. Foto: BGNES

botuar më 20-12-02 5.11.MD