Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Julijana Janeva me medalje të artë në Kupën Botërore të Mundjes

Julijana Janeva

Bullgarja Julijana Janeva fitoi medalje të artë në Kupën Botërore të Mundjes në Beograd të Serbisë. Në finalet në kategorinë deri më 65 kg. kampionja botërore dhe nënkampione tek vajzat fitoi kundër turkes Buse Tosun me 5:2.

Ky është çmimi i dytë për Bullgarinë, pasi më herët Miglena Selishka fitoi medaljen e bronztë në kategorinë deri më 50 kg.

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov do të luajë kundër Daniill Medvedev në Indiën Uells

Grigor Dimitrov shënoi fitore të lehtë duke u paraqitur mira ndaj numrit 21 të botës në tenis për meshkuj, francezit Adrian Manarino. Bullgari fitoi me 6:3 dhe 6:3 për 81 minuta dhe arriti të kualifikohet në fazën e 16-të të turneut "Masters" në..

botuar më 24-03-12 9.53.PD
Aleksandra Feigin

Aleksandra Feigin me argjend nga Turneu i Patinazhit Artistik në Oslo

Kampionia e dyfishtë e Bullgarisë Aleksandra Feigin fitoi një medalje argjendi në Turneun Ndërkombëtar të Patinazhit Artistik "Sonja Heni Trofi" në Oslo të Norvegjisë. Aleksandra Feigin grumbulloi 160.23 pikë pasi u rendit e dyta në programin e..

botuar më 24-03-11 6.04.MD
Stiljana Nikollova

Stiljana Nikollova fitoi medaljen e artë në Grand Prix në Marbella

Stilijana Nikollova fitoi medaljen e artë në garën e gjithanshme në turneun e gjimnastikës ritmike të Grand Prix në qytetin spanjoll Marbella. Vendin e dytë e fitoi Tahmina Ikromova nga Uzbekistani, ndërsa vendin e tretë kampionia e botës Darja..