Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Skiatori bullgar Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore

Allbert Popov

Skiatori më i mirë bullgar alpin – Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore në pushimoren dimërore austriake Shlladming.

Kështu ai dubloi suksesin e vet nga viti 2019 kur gjithashtu përfundoi i gjashti në Shlladming.

Deri tashti Allbert Popovi ishte në vendin e 28-të në ranglistën botërore, por tani kaloi në pozitën e 24-të.

Dy bullgarë në Ekipin Ideal të Kampionatit Botëror të Volejbollit

Volejbollistët nga kombëtarja bullgare nën 19 vjeç Aleksandër Nikollov dhe Stoill Palev u përfshinë në Ekipin Ideal të Kampionatit Botëror të të Rinjve në Iran. Edhe pse Bullgaria humbi finalen e madhe të Kupës së Botës nga Polonia me rezultat 0:3,..

botuar më 21-09-03 5.10.MD

Futbollistët tanë arritën rezultat baras kundër kampionit evropian

Kombëtarja bullgare e futbollit arriti një rezultat prestigjioz - 1:1 si mysafir i kampionit evropian Itali në një ndeshje të Grupit C të kualifikimeve botërore. Federico Chiesa shënoi një gol për nikoqirët në minutën e 16 -të, dhe Atanas Iliev barazoi..

botuar më 21-09-03 9.14.PD

Volejbollistët bullgarë morën medaljen e argjendtë në Kampionatin Botëror në Teheran

Volejbollistët nga kombëtarja bullgare në moshën deri në 19 vjeç humbën betejën përfundimtare kundër skuadrës polake në finalen e Kupës së Botës 2021 në Teheran (Iran) me rezultat 3: 0 (25:20, 25:19, 25:19) dhe morën medaljet e argjendta. Për..