Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Skiatori bullgar Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore

Allbert Popov
Foto: BTA

Skiatori më i mirë bullgar alpin – Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore në pushimoren dimërore austriake Shlladming.

Kështu ai dubloi suksesin e vet nga viti 2019 kur gjithashtu përfundoi i gjashti në Shlladming.

Deri tashti Allbert Popovi ishte në vendin e 28-të në ranglistën botërore, por tani kaloi në pozitën e 24-të.


Më shumë nga rubrika

Polina Trifonova u bë bullgarja e tretë, e cila do të garojë në pingpong në Lojërat Olimpike

Polina Trifonova gjithmonë do të dëgjojë shpërthimet nga bombat që bien mbi aeroportin në Donetsk. Në ditën fatkeqe 26 maj 2014 ajo mori disa vendime - të largohet nga qyteti ukrainas, ku kaloi 13 vjet prej jetës së saj, të kthehet në atdhe dhe..

botuar më 21-07-23 7.15.PD

Motrat Stoevi janë sportistët e parë bullgarë që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike në Tokio

Kampionet e dyfishta evropianë të badminton Gabriela dhe Stefani Stoevi do të jenë atletët e parë bullgarë që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike në Tokio. Kampionet tona të dyfishta evropianë do të fillojnë pjesëmarrjen e tyre në Tokio herët në..

botuar më 21-07-20 3.21.MD

Valentin Andreev lufton për arin evropian në hedhjen e çekiçit

Bullgari Valentin Andreev u kualifikua në finalen e hedhjes së çekiçit në Kampionatin Evropian të Atletikës së Lehtë në moshën deri në 20 vjeç në kryeqytetin estonez Talin. Ai arriti rezultatin e dytë në kualifikimet e 75.62 metrash. Finalja e hedhjes së..

botuar më 21-07-15 5.15.MD