Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Skiatori bullgar Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore

Allbert Popov

Skiatori më i mirë bullgar alpin – Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore në pushimoren dimërore austriake Shlladming.

Kështu ai dubloi suksesin e vet nga viti 2019 kur gjithashtu përfundoi i gjashti në Shlladming.

Deri tashti Allbert Popovi ishte në vendin e 28-të në ranglistën botërore, por tani kaloi në pozitën e 24-të.

Me penalti CSKA dhe Llokomotiv vazhdojnë në Ligën e Konferencave

CSKA Sofja dhe Llokomotiv Plovdiv vazhdojnë në raundin e tretë paraprak të Ligës Evropiane të Konferencave. CSKA mundi si mysafir "Liepaja" të Letonisë pas një rezultati 0: 0 në kohën e rregullt dhe në kohën shtesë, dhe me 3: 1 me penalti...

botuar më 21-07-30 11.50.PD
Josif Milladinov

Josif Milladinov u klasifikua për gjysmëfinalet në 100 metra flutur

Notari bullgar Josif Milladinov u kualifikua për gjysmëfinalet në 100 metra flutur në Lojërat Olimpike të Tokios. Mbajtësi i medaljes së argjendtë nga Kampionati Evropian në Budapest përfundoi me kohën e gjashtë 51:28 sekonda. Gjysmëfinalet janë të..

botuar më 21-07-29 3.06.MD

“Lludogorec” po vazhdon në kualifikimet për Ligën e Kampionëve

Kampioni bullgar i futbollit “Lludogorec” u kualifikua në raundin e tretë paraprak të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti skuadrën sllovene “Mura” në Razgrad me 3: 1 dhe realizoi 0: 0 në ndeshjen e parë. Në minutën e 4 -të nikoqirët shënuan golin e..