Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Skiatori bullgar Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore

Allbert Popov
Foto: BTA

Skiatori më i mirë bullgar alpin – Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore në pushimoren dimërore austriake Shlladming.

Kështu ai dubloi suksesin e vet nga viti 2019 kur gjithashtu përfundoi i gjashti në Shlladming.

Deri tashti Allbert Popovi ishte në vendin e 28-të në ranglistën botërore, por tani kaloi në pozitën e 24-të.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov u largua nga US Open për shkak të traumës

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov nuk arriti të përfundojë ndeshjen e tij nga raundi i dytë i Kampionatit të Hapur të ShBA-s dhe u largua nga turneu i lënduar. Pasi humbi setet e parë dhe të dytë me 6:7, ai hoqi dorë në të tretin me rezultat 4:0 për..

botuar më 21-09-02 10.36.PD

Ekipi i të rinjve bullgarë u kualifikua për finalet e Kampionatit Botëror të Volejbollit

Volejbollistët bullgarë nën moshën 19 vjeç do të luajnë në finalen e Kupës së Botës në Iran. Në gjysmëfinalen e parë në Teheran, ata mundën Rusinë me 3:2 sete (14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13). Në finalet, Bullgaria pret fituesin e ndeshjes..

botuar më 21-09-01 6.23.MD
Viktoria Tomova

Viktoria Tomova u eliminua në raundin e parë të US Open

Tenistja Viktoria Tomova nuk arriti të luftojë për një vend në raundin e dytë të US Open dhe humbi nga Lauren Davis me 2: 1 sete. Një ditë më parë, përfaqësuesja jonë tjetër për gratë - Cvetana Pironkova, u mposht nga Daria Kasatkina. Sot,..

botuar më 21-09-01 9.15.PD