Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografiNë fshatin Llovec /Bullgari Verilindore/ u punua një martenica /verore/ gjigante, sa është shtati i njeriut – Pizho dhe Penda. Foto: BGNES

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Me rastin e përvjetorit të 120-të të tramvajit të parë elektrik në Sofje, furnizim i një firme belgjiane, piktorja Petja Ilieva “veshi” një prej automjeteve në kolazhe të objekteve arkitekturore, monumenteve dhe zakoneve nga Bullgaria dhe Belgjika...

botuar më 21-04-15 5.08.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Shumen, Bullgaria Verilindore. Bota mund të jetë e ngjyrshme edhe në një ditë të zymtë. Foto: Radio Shumen

botuar më 21-04-13 3.55.MD

Bullgaria në fotografi

Moti i ngrohtë dhe me diell i provokoi sofjanasit për të dalë nëpër rrugët e kryeqytetit. Pas lehtësimit të masave anitepidemike lokalet përsëri u bënë vend i preferuar për takime dhe çlodhje. Foto: BGNES

botuar më 21-04-12 11.43.PD