Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Radio Bullgaria ju pyet

Foto: Radio Vidin

Me rastin e festës kombëtare të Republikës së Bullgarisë dhe në lidhje me përvjetorin e vet të 85 Radio Bullgaria starton një iniciativë të re online. Përgatitëm një lojë në ueb-faqen tonë, nëpërmjet së cilës duam të kuptojmë se çfarë janë asociacionet e të huajve kur të dëgjojnë emrin e Bullgarisë dhe cilat janë faktet më pak të njohura për atdheun ndër bullgarët.

Çdo muaj në lojën tonë interaktive do të publikojmë një pyetje nga fusha të ndryshme të lidhura me kulturën, historinë, gjeografinë, arritjet shkencore dhe sportive të vendit tonë.

Në fund të vitit do t’u bëjmë bilanc fakteve, personaliteteve dhe ngjarjeve, me të cilat ju e lidhni më tepër Bullgarinë dhe do t’i renditim në një klasifikim. Pas kësaj do t’ju tregojmë për to në një sërë publikimesh multimediale.

Ju mirëpresim!


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 25 janar 2022

Përshëndetje, të nderuar miq! Në fillim të programit tonë të ditës më 25 janar së pari do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Nominimet për çmimin “Sirak Skitnik” janë një mirënjohje për Radio Bullgarinë”. Me rastin e..

botuar më 22-01-25 3.00.MD

Nominimet për çmimin “Sirak Skitnik” janë një mirënjohje për Radio Bullgarinë

Radioja Kombëtare Bullgare feston sot përvjetorin e vet të 87. Tradicionalisht në Ditën e Radios – 25 janar do të shpallen fituesit e çmimit “Sirak Skitnik”. Çmimi vjetor i Radios Kombëtare Bullgare u krijua në vitin 2001 dhe jepet për kontributin..

botuar më 22-01-25 7.45.PD

Bullgaria sot – 24 janar 2022

Përshëndetje, të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 24 janar. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Çmimet u rritën ndjeshëm dhe kjo ndryshoi edhe qëndrimet e bullgarëve për kursimet e..

botuar më 22-01-24 3.00.MD
Подкасти от БНР