Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

6
Foto: BGNES

Kamera mobile dhe pajisje të tjera të policisë për kontrollin e lëvizjes në rrugë përfshihen në aksionin “Shpejtësi” deri më 25 prill.


Operacioni është nën egjidën e TISPOL – Rrjeti Evropian i Shërbimeve të Policisë Rrugore, dhe zbatohet në territorin e tërë BE-së.Foto: BGNES

Galeria

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Në prag të 24 majit – Dita e shkrimit sllav dhe e kulturës bullgare, trupa emblematike bullgare për balet modern  "Arabesk"  po përgatit një kaleidoskop prej fragmentesh të shfaqjeve të saj më të mira.  Valltarët e talentuar do të paraqiten..

botuar më 21-05-13 7.25.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Ballçik – një nga perlat e bregdetit tonë verior – në pritje të një stine më të mirë turistike. Përveç detit, Ballçik është i njohur edhe për trashëgiminë e tij të pasur natyrore. Në Greqinë e Lashtë ai është quajtur Kruni (nga..

botuar më 21-05-07 4.36.MD

Bullgaria në fotografi

Dita e Trimërisë dhe e Ushtrisë Bullgare në Sofje u shënua me shenjtërimin e flamujve luftarakë dhe flamujve të shenjtë. Ditën e Shën Gjergjit u bënë homazhe në shenjë mirënjohjeje ndaj të vdekurve për lirinë dhe pavarësinë e Bullgarisë edhe..

botuar më 21-05-06 1.01.MD