Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kandidatura e Berbatovit provokoi Presidentin e Bashkimit Bullgar të Futbollit të tërheqë dorëheqjen

Borisllav Mihajllov
Foto: Sportal.bg

Pasi golashënuesi kryesor ​​kombëtar Dimitër Berbatov njoftoi dje në një konferencë shtypi se po kandidonte për President të Bashkimit Bullgar të Futbollit, Presidenti Borisllav Mihajllov tërhoqi dorëheqjen e paraqitur në tetor 2019 dhe njoftoi mandatin e tij votuar nga Mbledhja e Përgjithshme e Bashkimit në vitin 2018.

Për shkak të tërheqjes së dorëheqjes së Mihajllovit, Kongresi i jashtëzakonshëm, i planifikuar për në 25 qershor 2021 automatikisht u shty. “Unë nuk kam shikuar konferencën për shtypin të Berbatovit. Unë i uroj atij sukses në kongresin e ardhshëm vitin e ardhshëm”, komentoi Mihajllov kandidaturën e Berbatov.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mundi Asllan Karacev në start në Roterdam

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov filloi me një fitore bindëse pjesëmarrjen e tij në turneun e mbyllur ATP 500 në Roterdam. Ai mundi me 6:1, 6:3 rusin Asllan Karacev pas vetëm 58 minutash lojë. Tenisti bullgar në fazën e 16-të do të..

botuar më 23-02-13 6.58.MD
Ekaterina Dafovska

Ari Olimpik Dimëror i Bullgarisë u bë një çerek shekulli

Sot shënohet 25 vjetori i arritjes më të madhe të Bullgarisë në Lojërat Olimpike Dimërore. E vetmja medalje e artë olimpike për Bullgarinë nga Lojërat Olimpike Dimërore u fitua nga Ekaterina Dafovska në biatlon në vitin 1998 në Nagano të Japonisë...

botuar më 23-02-09 2.57.MD
Kirill Millov

Bullgari Kirill Millov është i pari në botë në mundje në kategorinë 97 kg

Mundësi ynë kombëtar Kirill Millov kryeson për herë të parë renditjen botërore të stilit klasik, në kategorinë 97 kg, me një aktiv prej 50 mijë pikësh. Mundësit bullgarë në stilin klasik janë aktualisht në kampin në Poreç (Kroaci), dhe ata do të..

botuar më 23-02-08 3.19.MD