Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Motrat StoevI fituan titullin evropian të badminton

Motrat Stoevi
Foto: Komiteti Olimpik Bullgar

Stefani dhe Gabriella Stoevi fituan titullin e dyshes në Kampionatin Evropian të Badminton në kryeqytetin ukrainas Kiev. Motrat, të cilat ishin numri 1 në shortin kryesor, mundën në finale të renditurit të dytë në short Chloe Birch dhe Lauren Smith me rezultatin 2:0 dhe përfunduan turneun pa humbur asnjë lojë. Titulli evropian është i dyti për bullgaret pas atij në Huelva, Spanjë, në 2018.


Më shumë nga rubrika

Hristo Hristov

Hristo Hristov me një medalje të artë nga Kampionati Botëror i Peshëngritjes

Bullgaria fitoi një medalje të artë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes për të rinj deri në 20 vjeç në Tashkent të Uzbekistanit. Me 403 kg Hristo Hristov mori titullin në dyluftimin, duke fituar në shtytjen dhe fitoi argjendin në hedhjen në..

botuar më 21-05-31 9.42.PD
Darina Pashova, Antonio Papazov dhe Tihomor Barotev

Bullgaria fitoi një medalje të artë dhe një të argjendtë në Kampionatin Botëror të Aerobikës

Bullgaria fitoi medalje ari dhe argjendi në dy finalet e para të Kampionatit Botëror të Aerobikës për femra dhe meshkuj në Baku, Azerbajxhan. Treshja Darina Pashova, Antonio Papazov dhe Tihomir Barotev fitoi titullin botëror. Tek gratë në..

botuar më 21-05-28 7.44.MD

Një sirian qëndroi në krye të Federatës Bullgare të Ngritjes së Peshave

Siriani Arif Maxhid qëndroi në krye të Federatës Bullgare të Nritjes së Peshave. Ai u zgjodh në një Mbledhje të Përgjithshme me 24 vota “pro” dhe 6 “kundër” presidentit të deritanishëm Nedellço Kolev. Arif Maxhid është djali i një biznesmeni që..

botuar më 21-05-28 2.01.MD