Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Motrat StoevI fituan titullin evropian të badminton

Motrat Stoevi
Foto: Komiteti Olimpik Bullgar

Stefani dhe Gabriella Stoevi fituan titullin e dyshes në Kampionatin Evropian të Badminton në kryeqytetin ukrainas Kiev. Motrat, të cilat ishin numri 1 në shortin kryesor, mundën në finale të renditurit të dytë në short Chloe Birch dhe Lauren Smith me rezultatin 2:0 dhe përfunduan turneun pa humbur asnjë lojë. Titulli evropian është i dyti për bullgaret pas atij në Huelva, Spanjë, në 2018.


Më shumë nga rubrika

Sporti masiv është një investim në shëndet dhe një inkubator për sportistë të talentuar

Pandemia nga Covid-19 ndryshoi rrënjësisht procesin stërvitës të atyre të cilët ushtrojnë dhe praktikojnë sporte të ndryshme kolektive. Kufizimet për mbledhjen e njerëzve në salla të mbyllura, respektimi i distancës sociale si dhe mbajtja e maskave..

botuar më 21-05-25 7.15.PD

Turne treditor i gjimnastikës ritmike në Sofje

Klubi sportiv “Nuanca – Akademia Sportive Kombëtare” dhe Akademia Sportive Kombëtare “Vasill Levski” organizojnë Turneun e 8 të Gjimnastikës Ritmike për kupën “Nuanca” nga 22 deri më 24 maj, duke shënuar festën e alfabetit dhe kulturën bullgare...

botuar më 21-05-22 6.10.PD

Një konkurs 6-ditor i vrapimit mbahet në Sofje

Nga data 21 deri më 27 maj 2021 për herë të parë në Bullgari mbahet një garë 6-ditore vrapimi. Ajo shënon fillimin e një brezi të ri të konkurseve shumë ditore në Gadishullin Ballkanik. Itinerari është i gjatë 750 m dhe ndodhet në Sofje në parkun..

botuar më 21-05-21 3.46.MD